fbpx

Ahmeti-Serra: Pres që të rritet mbështetja për antarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot gjatë takimit me Ambasadorin e Spanjës në Maqedoni, Emilio Lorenzo Serra, është shprehur optimist se do të rritet mbështjetja e deputetëve në kuvend për procesin e integrimit të Maqedonisë në NATO dhe BE, njofton Portalb.mk.

Siç njoftojnë nga selia e BDI-së, Ahmeti gjatë takimit me Serrën kanë biseduar për çështje të rëndësishme që lidhen me situatën politike aktuale në vend, ndër to implementimi i Marrëveshje së Prespës, ndryshimet kushtetuese si dhe situatën në rajon për rrethanat politike dhe gjeostrategjike.

Ndërakq, ambasadori Serra ka shprehur përkrahjen e Spanjës për integrimin e Maqedonisë në NATO dhe BE.

Nga kjo parti thonë se do të vazhdojnë dialogun me deputetët dhe partitë parlamentare në mënyrë që të zgjërohet mbështetja në muajt në vijim.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button