fbpx

Presidenti Erdogan dënoi sulmin në Pitsburg

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka dënuar sulmin në sinagogë në Pensilvani të SHBA-ve, tranmeton Anadolu Agency (AA).

“Dënoj sulmin terrorist kundër sinagogës në Pittsburgh dhe shpreh ngushëllimet e mia familjeve të viktimave dhe popullit amerikanë”, shkroi presidenti Erdogan në llogarinë e tij në Tuiter.

“Turqia pa mëdyshje dënon të gjitha llojet e terrorizmit në të gjitha pjesët e botës pavarësisht nga synimet e tyre”, shtoi ai.

Mediat lokale raaportuar se një numër i madh i personave janë qëlluar gjatë sulmit, ndërsa raportohet të ketë edhe të vdekur.

 

https://portalb.mk/566335-sulmi-ne-pitsburg-autoritet-zbuluan-identitetin-e-autorit-te-vrasjeve/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button