fbpx

Talenti që vendosi rekord në Bundesligë mund t’i bashkohet Interit

Inter raportohet se janë duke kërkuar talentin e Bayer Leverkusen, Kai Havertz, i cili mund t’u kushtojë së paku 35 milionë euro.

19 vjeçari u bë debutuesi më i ri i Leverkusen në Bundesligë në vitin 2016, ndërsa pak kohë më vonë ai u bë lojtari më i ri që arrin 50 paraqitje në elitën e futbollit gjerman, transmeton Lajmi.net.Harertz që cilësohet si një nga talentët më perspektivë në Gjermani, në muajin shtator ka regjistruar debutimin në ekipin kombëtar, duke u paraqitur në dy minutat e fundit të ndeshjes në miqësoren kundër Perusë.

Sipas ‘Calciomercato’, ‘Zikaltërit’ kanë dërguar zyrtar të tyre për të parë nga afër mesfushorin në sfidën e Ligës së Evropës mes FC Zurich dhe Bayer Leverkusen.

Havertz është nën kontratë me Leverkusenin deri në vitin 2022, dhe transferimi i tij mund t’i kushtojë Interit deri në 35 milionë euro.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button