fbpx

LCD Soundsystem: Home

Kënga: Home
Grupi: LCD Soundsystem
Albumi: This Is Happening

LCD Soundsystem ishte një grup amerikan nga New York-u që u krijua në vitin 2001. Ky grup prodhoi muzikë shumë interesante elektronike duke përzier zhanrin punk, dance, electro-pop dhe tekste këngësh ngacmuese që flasin për situata reale.

Hit i tyre i parë ishte Losing my Edge. Ata u shpërbënë pas dhjetë vitesh duke lënë pas hite të mëdha muzikore.

LCD soundsystem ka marrë dy çmime Grammy në vitin 2006 dhe 2008 për album më të mirë elektronik

Web sajti zyrtar: LCD Soundsystem /Portalb

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close