fbpx

Është arrestuar Milenko Nedelkovski (FOTO)

Gazetari Milenko Nedelkovski sot është arrestuar, dhe dërguar në Stacionin Policor të Velesit, transmeton Portalb.mk.

Siç njoftojnë burimet nga realizimi i procedurës, Milenko është arrestuar për shkak të gjuhës së urrejtjes së përdorur në rrjete sociale, për të cilën Prokuroria Publike ditë më parë ngriti padi penale.

Milenko ka shkruar edhe shkrim në rrjetin social “Facebook”, ku thotë se në dyert e shtëpisë së tij ka ardhur policia, për ta arrestuar, për shkaqe siç thotë ai, ata nuk i dinin.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button