fbpx

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe me erë të dobët mesatare veriperëndimore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej dy deri në 10 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 22 deri në 28 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me diell me vranësira mesatare dhe me erë mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në shtatë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 25 gradë.

Të shtunën, vijon periudhë e motit me vranësira të ndryshueshme dhe më ftohë me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa në malet më të larta me kushte për borë. Kohë pas kohe do të fryjë erë e përforcuar veriore, ndërsa temperatura e ditës dukshëm do të ulen

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button