fbpx

Shkencëtarja shqiptare fiton Çmimin Ndërkombëtar në Neuroshkencë

Shqiptarja Esi Domi, që punon në një nga institutet kërkimore prestigjioze në Suedi, ka marrë Çmimin Ndërkombëtar si Kërkuese e re në Neuroshkencë, çmim ky që jepet në mbështetje të shkencëtarëve të rinj.

Esi është me prejardhje nga Elbasani, dhe është doktorante në Linköping University Hospital të Suedisë, shkruan Kultplus.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button