Prokuroria Speciale Publike ka hapur hetim të ri, dyshohet për keqpërdorime Bujar Osmani kur ishte Ministër i Shëndetësisë

Prokuroria Speciale Publike (PSP) e Maqedonisë njoftoi se ka hapur edhe gjashtë lëndë të reja hetimi për krim dhe korrupsion ku të dyshuar janë ish zyrtarë të partisë VMRO-DPMNE, mes tyre edhe zv/kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, njofton Portalb.mk. Në hetimin me emrin “Pacienti” sipas PSP-së, ekziston dyshim i bazuar për shpërdorim të pozitës … Continue reading Prokuroria Speciale Publike ka hapur hetim të ri, dyshohet për keqpërdorime Bujar Osmani kur ishte Ministër i Shëndetësisë