fbpx

Sia: My Love

Këngëtarja: Sia 
Kënga: My love
Soundtrack i filmit The Twilight Saga: Eclipse

Sia Kate Isobelle Furler më mirë e njohur vetëm si Sia është një këngëtare australiane e zhanrit xhez dhe pop. Ajo u bë e njohur me këngën “Taken for Granted” në vitin 2000.

Ajo ka marrë shumë çmime për interpretim dhe këngë më të mirë në Mbretërinë e Bashkuar.
Zëri i saj karakteristik i ka dhuruar shumë bashkëpunime me artisë të njohur botëror.

Hiti më i fundit i është Wild Ones në bashkëpunim me Flo Rida. 

Web sajti zyrtar: SIA

 /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close