Ekolog – ose PO si duhet ose OUT nga Shkëndija

Lajme të ngjashme

Komentet

 1. Shkrim tendencioz, pa fakte per akuzat, dhe me informata gjysmake ose aspak relevante. Sikur te beheshim pak me te realte dhe ti linim anesh “tigrat” e autorit e pohimet qe nuk mbajne, situata reale do te ishte kjo:
  Ekolog eshte sponzori kryesor i klubit, por mos te harojme se klubi sot eshte ne pronesi te pronareve te njejte me Ekolog. Si vlere, fryme dhe histori klubi patjeter se i takon qytetit te te Tetoves, e ne vecanti tifozeve e sportdashesve. Megjithate, para 5 viteve po keta pronare, e po ky menaxhment ishin ata qe moren persiper rrimekembjen e klubit, duke i paguar borxhet, duke investuar ne fasilitete te reja si zyra, veshtore, fanshop, automjete, e mos te flasim per logjistike si qe jane biletat e udhetimeve, rezervimet e hoteleve, akomodimin e lojtareve te huaj, mbledhjet e gjata dhe takimet pa fund me eksperte sportiv dhe shume energji e investuar. Per numra pastaj, eshte jo etike te flasim. Numrat nuk kane fund, dhe me beso, autor i nderuar – nuk eshte bere investim vetem ne vlere materiale por eshte dhene dhe po jepet shume shpirt, shume pasion, shume lodhje, shume nete pa gjum, shume djerse, shume durim, e shume dashuri. Me beso autor i nderuar – te gjitha keto jane vlera!
  Po te vazhdoja me tej, i bie te bej klishé, dhe nuk dua te them se po ky Ekolog qe ju e shani, e solli Shkendijen ketu ku eshe sot!
  Matematika ne kete rast eshte shume e qarte dhe e thjeshte. Gjithsesi, Autori nuk ka informate per Korporatat e medha, menyren se si funkcionojne ato, menaxhimin e korporatave dhe ne pergjithesi ombrrlles se madhe e cila mbulon pastaj kompanite tjera brenda saj. Bazuar ne kete, eshte e kote te debatojme me autorin dhe me te tjeret qe ndajne mendimin e njejte te tij.
  Lexoni me shume, informohuni me shume, edukohuni me shume e te tjrat pastaj vijne vete.

  1. Pjeserisht pajtohem me konstatimin tend se teksti eshte me informata gjysmake dhe jo te konfirmuara. Pajtohem edhe me ate se klubi eshte privat, dhe mund te beje cka te doje, si dhe e shpetoi Shkendine nga c’thurrja.
   Edhe se eshte investuar shume…shume me shume se ajo qe u kthehet nepermjet bonuseve te UEFAse. E per mua si tifoz i flakte, ketu qendron problemi! Investimi, apo parate e harxhuara nuk kane qene te harxhuara ne menyre efikase, pikerisht nga menaxhmenti , qe nonstop nderrohet, jo ishte Nebi Mustafi, Arber Shaqiri, pa erdh Jetmir Bexheti, pa Lulzim Imeri, Abdulmenaf Bexheti, Ibrahim Ramadani (apo thene me mire Fali Ramadani), pa ishin ato keshilltaret e Hashim Thacit, Edi Sejdiu, ne fund u shfaq edhe Visar Bexheti…po shume menaxhera, askush me pervoje sportive, pervec Nebi Mustafit…Fali Ramadani iku ne heshtje a lidhjen e bene me shume buje (gjynah te largohet nje artileri e rende si Fali, qe do kishte bere profit ndoshta edhe me ta madh)… transfera te gabuara , deshtime te pafundme te amatoreve qe duan te bejne menaxherin sportiv..mos te permendi prurjet e argjentinasve, per te larguar Falin, apo Jerbicin i cili erdh, iku per dy jave dhe mori dhjetra mijera euro demshperblim…publiku na eshte pergjysmuar nuk e di edhe une pse…a kur ishim ne rrezik per te ra nga liga , kishim nga 7-8 mije vete ( i nderuar edhe kjo reflektohet tek veprimi i menaxhereve amatore)…Stadioni eshte ceshtje ne veti, i marr me koncesion gati se dy vite nga komuna, asnje hap nuk u be per permiresimin e infrastruktures… edhe keto fakte e largojne publikun nga stadioni.
   Nuk mendoj se dikush tjeter ne Tetove ka kapacitet per ta mbajt Shkendine me financa , pervec Ekologut, dhe uroj qe te jene edhe gjate perkrah Shkendise, por ato te Shqiperise kane nje fjale …le shume per t’u deshiruar kjo lloj udheheqje!!!

 2. Per fat të keq , udhëhejtsit e Shkëndis dhe Ekologit jan CETINSKA. Më vjen keq për z. Lazim Destani, se asht vetëm Mashë apo Element. Dhe qka presim prej Cetinska ( Selak, hajduta…..).
  Po zoti e bekoft z. Lazim Destanin.

 3. Vazhdoj edhe une me iniciale. Teksti nuk eshte negatif. Eshte thirrje per t miren e klubit. Ekologu ka be per klubin ama duhet tboje ma shum. Ka te drejt autori ata kush menaxhon me klubin duhet te ndrohen. Futbaleret lujn shume mire, treneri shume i mire, vetem njerzit e ekologut ne Shkendi sbojn. Haxhi Lazimi ska faj ama ne ti kape pak per veshi njerzit e menaxhmentit. Shyqyr qe ka njerz menguxim haptaz te shkrujn per problemet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *