fbpx

Telefonat e thjeshtë po shpërndahen më shumë se të mençurit

Shitjet e telefonave të thjeshtë janë rritur në periudhën e fundit, teksa njerëzit gjithnjë po largohen nga telefonat e mençur dhe rrjetet sociale.

Sipas “Daily Mail”, është rritur me 5% shitja e celularëve që thjesht bëjnë dhe marrin telefonata, që nuk kanë internet ose aplikacione.

Celularë si Nokia 8110 janë të përhapur tek të moshuarit, të cilët duan një pajisje të lehtë për t’u përdorur, transmeton tch.

Shitjet globale të “telefonave të zgjuar” u rritën me vetëm 2% vitin e kaluar, ndërsa shitjet e “telefonave budallenj” u rritën me 5%.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close