fbpx

Në moshën 76-vjeçare, ndahet nga jeta këngëtarja – Aretha Franklin (VIDEO)

Aretha Franklin, e njohur si “Mbretëresha e Soul”, ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare në shtëpinë e saj në Detroit.

Ajo ishte gruaja e parë që u fut në “Bulevardin e Famës” në Rock&Roll.

Këngëtarja legjendare u diagnostikua me kancer në vitin 2010 dhe njoftoi një vit më parë se po tërhiqej nga bota e muzikës.

E njohur për hitet si “Respect” and “Think”, ajo ka pasur një karrierë të suksesshme. Ajo dha performancën e saj të fundi në nëntor në një gala në Nju Jork.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button
Close