fbpx

Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje lokale të reshjeve të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri 19 gradë, ndërsa temperatura e ditës do të lëvizë prej 27 deri 36 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi perëndimor. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 16 gradë, ndërsa temperatura e ditës deri në 34 gradë.

Të mërkurën dhe të enjten do të mbajë mot jostabil dhe me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar në më shumë vende, ndërsa stabilizim i motit pritet të premten dhe të shtunën.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close