fbpx

Duart gjigante ‘mbajnë’ urën 1500 metra të gjatë (VIDEO)

Një urë e re spektakolare, rreth 1500 metra e gjatë është hapur në Vietnam dhe mbahet nga duart gjigante.

Ura e artë është në malet e larta të qytetit “Trường Sơn” dhe është rreth 1400 metra mbi nivelin e detit.

Në fund të urës janë duart gjigante që duken sikur e mbajnë gjithë urën. Edhe pse është hapur muajin e kaluar, duart janë dizenjuar në një mënyrë që duken sikur kanë qëndruar aty për vite.

Ura është pjesë e projektit 2 miliardë dollarësh për ta bërë zonën më tërheqëse për turistët, të cilët mund të shijojnë dhe gjelbërimin e luleve gjatë shëtitjes.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close