fbpx

Vidal i befason të gjithë, i bashkohet gjigantit të La Ligas

Rruga për të arritur deri te Arturo Vidal ka nisur t’i vështirësohet skuadrës së Interit.

Mesfushori kilian është gati të largohet nga Bayern Munich këtë verë, me Interin që e kërkonte prej kohësh.

Por siç raporton ‘Mundo Deportivo’, është tani edhe skuadra e Barcelonës që po e kërkon Vidalin.

Barcelona e kërkon Vidalin për të zëvendësuar Paulinhon e rikthyer në Kinë, njofton Lajmi.net.

Vidal është pjesë e Bayern Munich që nga viti 2015, dhe në 79 paraqitje ka shënuar 14 gola.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button