fbpx

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me periudha dielli, ndërsa pasdite do të ketë reshje të shiut. Do të fryjë edhe erë mesatare veriore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri 22 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 27 deri 34 gradë celcius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ndryshueshëm dhe me periudha dielli.

Ndërsa gjatë ditëve të ardhshme motit pritet të jetë jostabil, me reshje të shiut dhe stuhi në disa vende.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close