fbpx

F1, Hamilton dominon në shi

Lewis Hamilton konfirmohet fenomen në shi. Piloti britanik i Mercedesit fitoi “pole position” në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Hungarisë, duke lënë pas shokun e skuadrës Valteri Bottas dhe Kimi Raikkonen me Ferrari.

Vetëm në vend të katërt Ferrari tjetër me Sebastian Vettel, i cili e pati vështirë në pistën e lagur, njofton TCH.

Paraqitje zhgënjyese edhe për Red Bullin. Verstappen u rendit në vendin e shtatë, ndërsa Ricciardo në të dymbëdhjetin.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close