fbpx

Shpërthen Capital T: “Industria e muzikës? 95% janë fallco“!

Konsiderohet një nga artistët më produktivë shqiptarë. Talenti i tij dhe pasioni në atë që bën e kanë ndihmuar të ketë suksese të njëpasnjëshme e t`i kthejë shumë krijimë të vetat në hite, shkruan Bordo.al. 

Por shkopinjtë nën rrota dhe pengesat duket nuk mungojnë as në ambjentin që e rrethon, se përndryshe nuk ka si shpjegohet shpërthimi i tij ne InstaStory ku shkruan: “ 95% e kësaj industrie muzikore janë njerëz fallso, stil jetese fallso, shikime fallso, histori fallso“. Dicka ose dikush e ka zhgënjyer rëndë dhe lënduar derisa arriti ta shfaqë kaq hapur zemërimin e tij!

Reperi e ka treguar dhe më parë se për arritjet në këtë fushë nuk i detyrohet askujt vec vetes. “Muzika është forca ime kryesore, as mediat e as propaganda dhe as mbështetja e njerëzve të industrisë së muzikës. Vetëm unë, Kapo i vërtetë dhe melodia ime”, është një nga mesazhet e tij.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close