fbpx

Grupi “Pussy Riot” merr përgjegjësinë për pushtimin e fushës në finale

Grupi muzikor rus “Pussy Riot” ka marrë përgjegjësinë për hyrjen në fushë të katër personave në finalen e Kampionatit Botëror.

Katër anëtarët e grupit anarkist vrapuan nëpër fushë derisa po zhvillohej minuta e 52 e finales të cilën e fitoi Franca me rezultat 4 me 2.

Grupi gjatë viteve të fundit kanë ngritur zërin dhe kanë protestuar kundër presidentit Vladimir Putin.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button