fbpx

Trajneri i Francës Deschamps: Ende kam besim te Giroud

Olivier Giroud, sulmuesi i përfaqësueses franceze luajti 380 minuta në Kampionatin Botërorë duke regjistruar shtatë goditje, por asnjëra nuk tundi rrjetat kundërshtare, mirëpo trajneri Didier Deschamps thot se ende ka besim të pakufishëm tek ai, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Është e vërtetë, Giroud akoma ska shënuar një gol, por edhe njëher e përsëris, ai ndoshta nuk ka ndonjë stil mbrslënës sikur lojtarët tjerë, por ai i nevoitet skuadrës tonë në çdo ndeshje, madje edhe neëse nuk shënon gol ai bën shumë gjëra për ne. Giroud është i rëndësishëm për ne, për stilin tonë të lojës”, ka thënë Deschamp duke shtuar:

“Kundër Argjentinës ai ndihmoi Kilyan Mbappe dhe kemi nevojë për një mbështetje të tillë. Sigurisht, nëse arrin të shënon golkjo do të jet mirë, por ai gjithmonë ka patur një rrol të rëndësishëm për ne. Ai është i rëndësishëm në sulm, por edhe në mbrojtje”.

 Franca në gjysëmfinale të Kampionatit Botërorë në Rusi do të takohet me Belgjikën më 10 korrik në stadiumin Krestovsky në Shën Petersburg.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close