Stoltenberg: Dera e NATO-s është e hapur për Maqedoninë

10:15 – Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka shprehur pritje se liderët e vendeve anëtare do ta ftojnë Maqedoninë që t’i fillojë bisedimet për anëtarësim në Aleancë në Samitin që do të mbahet më 11 dhe 12 korrik, njofton Portalb.mk. “Dera e NATO-s është e hapur, a ju jeni në prag”, deklaroi Stoltenberg, duke … Continue reading Stoltenberg: Dera e NATO-s është e hapur për Maqedoninë