fbpx

Shilegov: S’ka kompromis me shitësit ilegal, nuk mund të shiten pemë dhe perime prej kamionëve

Nuk do të bëhet asnjë lloj kompromisi me shitësit ilegal dhe ata që pemët dhe perimet dëshirojnë të shesin direkt nga kamionët e tyre. Kështu ka paralajmëruar kreu i Shkupit, Petre Shilegov duke shtuar se kjo dukuri po shkatërron pamjen e qytetit dhe njëkohësisht po rrezikon shëndetin dhe higjienën e qytetarëve, njofton Alsat M.

Shilegov paralajmëroi personat e kategorisë sociale nga territori i Shkupit që merren me bujqësi se prodhimet e tyre do të mund t’i shesin në tezga falas brenda në pazar të cilat do t’i sigurojnë përmes SH. A “Skopski Pazar”.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close