fbpx

Kina lançon satelitë “binjakë” në orbitë

Kina lançoi dy satelitë në orbitë të pajisur me teknologji të re, transmeton Anadolu Agency (AA).

Agjencia e lajmeve Xinhua njoftoi se satelitët “binjakë” të cilët do të zhvillojnë komunikime dhe teste të reja mes satelitëve, janë dërguar në hapësirë me raketën Long March – 2C.

Theksohet se ky është misioni i 278-të me serinë e raketës Long March.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close