fbpx

Forcat turke operacion kundër terroristëve në veri të Irakut

Në një operacion ajror të Forcave të Armatosura Turke (TSK) ndaj Kandilit, në veri të Irakut, janë neutralizuar objektiva të organizatës separatiste terroriste të cilat përdoreshin si strehimore, depo të municioneve dhe pozicione të armëve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një njoftim nga Shtabi i Përgjithshëm të Turqisë thuhet se po vazhdon operacioni ajror ndaj rajonit Kandil në veri të Irakut.

Dje janë neutralizuar objektivat të cilat nga terroristët përdoreshin si strehimore, depo të municioneve dhe pozicione të armëve.

Forcat turke tashmë tre vite zbatojnë një luftë të gjerë kundër terroristëve të PKK-së brenda Turqisë, si dhe në veri të Irakut dhe Sirisë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close