fbpx

Egjipt-Uruguai, publikohen formacionet zyrtare

Edhe pse të gjithë prisnin që Mohamed Salah të ishte nga minuta e parë në fushë, trajneri Hector Cooper nuk ka kërkuar të rrezikojë dhe sulmuesi me numër 10 do të ulet në pankinë në fillimin e ndeshjes.

Kur duhet më pak se 1 orë nga starti i ndeshjes së dytë të Botërorit, të gjithë prisnin të shihnin Mohamed  Salah në fushë që nga minuta e parë, por trajneri i skuadrës egjyptiane e ka lënë në stol sulmuesin e Liverpool. Egjypti do të luajë me të njejtin rreshtim, 4-2-3-1 dhe Mohsen do të jetë sulmuesi kryesor, transmeton TCH.

Urugaji përgjigjet me një skuadër me shumë emra të njohur, si mbrojtësit Caceres, Jimenez dhe Godin, mesfushorët Bentacur e Vecino dhe një dyshe sulmuese ëndrrash, Cavani-Suarez.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close