Kalin: Vendimi për Palestinën një sukses i madh

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, Ibrahim Kalın në lidhje me vendimin e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së për Palestinën tha se “ky është një sukses i madh për kauzën e Palestinës dhe për drejtësinë”, transmeton Anadolu Agency (AA). Kalın, në llogarinë e tij në Twitter ka bërë një postim në lidhje me pranimin e projekt-rezolutës në … Continue reading Kalin: Vendimi për Palestinën një sukses i madh