Pesë minuta zgjati takimi Zaev – Mickoski

Takimi mes kryeministrit Zoran Zav dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në Qeveri ka mbaruar për 5 minuta, njofton Portalb.mk. Tema e bisedës ka qenë marrëveshja për zgjidhjen e çështje së emrit, e cila dje është arritur mes kryeministrave Zaev dhe Aleksis Cipras nëpërmjet telefonit. Paraprakisht, Mickoski është takuar edhe me presidentit e shtetit, Gjorge … Continue reading Pesë minuta zgjati takimi Zaev – Mickoski