fbpx

Allagjozovski transferohet në kabinetin e Zaevit

Ministri i deritanishëm i Kulturës, Robert Allagjozovski, transferohet në kabinetin e kryeministrit, Zoran Zaev, njofton Portalb.mk.

Ai është emëruar funksionar i lartë shtetëror, gjegjësisht koordinator nacional për zhvillim të kulturës dhe  bashkëpunimin ndër-resorë.

Allagjozovski, i cili ishte i përfshirë në rikonstruimin e Qeverisë, sot ia ka lëshuar funksionin Asaf Ademit nga Lëvizja BESA.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button