fbpx

Është fundosur një motoskaf me migrantë në Antalya, 9 të vdekur (VIDEO)

Gjashtë nga nëntë viktimat e fundosjes së motoskafit në provincën turke të Antalyas, e cila ndodhi rreth dy orë pas mesnate, janë fëmijë, raporton Anadolu Agency (AA).

Oficerët e Rojes bregdetare në ora 02:22 morën një lajmërim se ka mundësi që motoskafi në të cilin ndodhen migrantë të paligjshëm është në rrezik ose është përmbytur.

Në vendngjarje u dërguan disa anije, një avion dhe helikopter i rojes bregdetare.

Ekipet e Rojes bregdetare shpëtuan tre burra dhe një grua ndërsa peshkatarët shpëtuan një burrë. Migrantët u nxorrën nga deti dhe iu dha ndihma mjekësore.

Janë nxjerrë trupat e një gruaje, gjashtë fëmijëve dhe dy burrave.

Migrantët e shpëtuar kanë thënë se në motoskaf ndodheshin 14-15 njerëz ndërsa vazhdojnë kërkimet edhe për një të zhdukur.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button