fbpx

Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell ndërsa në orët e pasdites në pjesën perëndimore dhe jugore të vendit  do të ketë vranësira mesatare dhe reshje lokale të shiut.
Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 9 deri 16 gradë ndërsa ajo e ditës prej 27 deri 32 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 14 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 31 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button