fbpx

Si të skalisni një trup të ri në vetëm 8 javë

Rhana nga Australia është shembulli që me përkushtim mund të arrihet gjithçka.

Me teknikën F45, që nënkupton një regjim strikt ushtrimesh për 45 minuta çdo ditë, ajo ia ka dalë që të transformojë fizikun e saj brenda 8 javësh.

Rhana iu bashkua programit 8-javor F45 në shkurt të këtij viti – programi që përshin 45 minuta ushtrime me intensitet të lartë, trajnime në pistë garash dhe një program dietik me 3 faza.

2 javët e para asaj iu kërkua që mos të konsumonte kafeinë, alkool dhe sheqer, e të merrte shumë pak karbohidrate.

Rhana ishte aq e vendosur, sa arriti që brenda 8 javësh të skaliste një trup krejtësisht të ri. Ajo nuk ka qenë e vetmja. Të gjithë personat që i janë bashkuar programit F45 kanë arritur që t’ia dalin të transformojnë fizikun e tyre.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burimi: Shëndeti.com.al.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close