fbpx

Ushqimet që ndihmojnë në uljen e tensionit të gjakut

Tensioni i lartë i gjakut, i njohur si vrasës i qetë, po godet gjithnjë e më shumë popullsinë e re. Ai mund të shkaktojë sëmundje zemre, probleme me veshka dhe pengesa tjera shëndetësore.

Nëse vuani nga kjo gjendje, problemi nuk mund të injorohet. Një ndihmë e vogël rreth kësaj gjendjeje mund të jenë edhe ushqimet që duhet konsumuar, transmeton Koha.net.

Këto janë disa nga ushqimet që ndikojnë në uljen e tensionit të lartë të gjakut.

Boronicat

Jogurti

Çokollata e zezë

Bananet

Lëngu i panxharit

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close