fbpx

Xhaferi falënderoi Turqinë për mbështetjen e treguar për anëtarësim të Maqedonisë në NATO dhe BE

 Kryetari i Kuvendit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, i cili qëndron për vizitë zyrtar në Turqi, është pritur në një takim nga homologu i tij turk, Ismail Kahraman, raporton Anadolu Agency (AA).

Kreu i Parlamentit të Turqisë, duke folur në takim shprehu kënaqësi për të qenë pritës i kryeparlamentarit Xhaferi dhe delegacionit të tij shoqërues.

Ndërkaq, Xhaferi vizitën e tij në Turqi e vlerësoi si një konfirmim të marrëdhënieve të mira midis dy shteteve. Ai poashtu falendëroi Turqinë për mbështetjen e treguar në anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, si dhe në çështjen e marrëdhënieve me Bashkimin Evropian (BE).

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button