fbpx

5 truke bukurie, që jo çdo vajzë do kishte guximin t’i thoshte me zë të lartë!

Nuk nuk ka nevojë që të harxhoni shumë para apo orë përpara pasqyrës për t’u dukur  të bukur. Ndonjëherë disa këshilla të vogla do t’ju ndihmojnë që të kurseni kohë dhe ndërkohë që fitoni reputacionin e një make up artisteje në sy të shoqeve, shkruan Bordo.al. 

Në këtë artikull ne kemi vendosur që t’ju tregojmë disa sekrete bukurie që jo të gjithë kanë dëshirën për t’jua treguar. Ju mos jini të “këqija” vajza, por ndajini dhe me shoqen tuaj këto truke të vogla që do t’ju bëjnë të dukeni të bukura në çdo kohë.

1.Vendosni pudër tek qerpikët që t’i bëni me më shumë volum

2.Krijo iluzionin e vetullave  të trasha

3.Vendosni highlighter në pjesën e poshtme të vetullave dhe ne cepin e syrit për të krijuar iluzionin e një syri më të madh

4.Bëni një penel fantastik me ndihmën e një letre të largur

5. Nëse keni fytyrë të yndyrshme, përdoni pudër poshtë make up

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button