fbpx

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq sonte vjen për vizitë zyrtare në Shkup

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq sonte do të vijë në Shkup ku do të merr pjesë në darkën e punës që e organizon përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federika Mogerini dhe kryeministri Zoran Zaev, njoftojnë nga kabineti i Bërnabiq.

“Federika Mogerini dhe kryeministri Zoran Zaev organizojnë darkë për kryeministrat e vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor me iniciativë të përfaqësuese së Bashkimit Evropian gjatë kohës së vizitës së saj në rajon”, thuhet në njoftim

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button