fbpx

Turqi, zgjedhje të parakohshme më 24 qershor

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se zgjedhjet e parakohshme presidenciale dhe parlamentare do të mbahen më 24 qershor.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button