fbpx

Elbasan, makina del nga rruga 3 të vdekur e 3 të plagosur

Një aksident me pasojë vdekjen e tre personave dhe plagosjen e 3 të tjerëve ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd.
 
Ngjarja e rëndë ka ndodhur në vendin e quajtur Ura e Lizës ku automjeti me targa targa CF 576 EN me të cilin udhëtonin 6 të rinj ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një shtyllë. Për pasojë kanë gjetur vdekjen shtetasit Leonard Xhaferri, 25 vjeç, Spartak Bakalli, 26 vjeç dhe Taulant Haxhija 26 vjeç ku ky i fundit ndërroi jetë në spitalin e qytetit të Elbasanit.
 

Gjithashtu mësohet se tre të plagosurit, Indrit Kasa, 19 vjeç, Robert Karaj, 24 vjeç dhe Serjan Tafani, 28 vjeç, ndodhen në gjendje të rëndë dhe janë transportuar për në Spitalin Ushtarak në Tiranë.
 

Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit por policia po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close