fbpx

Vdes në moshë 86 vjeçare regjisori i njohur Milos Forman

Është ndarë nga jeta në moshën 86 vjeçare, regjisori i njohur i Hollywoodit, Milos Forman.

Ai është fitues i dy çmimeve “Oscar”, ndërsa ka lënë pas vetes një karrierë të bujshme, shkruan The New York Times.

Vdekja e Forman është konfirmuar edhe nga agjenti i tij, Dennis Aspland, transmeton Telegrafi.

Krijimi i tij më i madh mbetet filmi “One Flew Over the Nest”, me të cilin edhe rrëmbeu një nga çmimet e Akademisë.

(Foto: Getty Images)

Milos Forman ishte i lindur më 18 shkurt të vitit 1932 në Çekosllovaki, dhe është baba i katër fëmijëve. 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button