fbpx

Valverde: Ky ishte fajtori i humbjes nga Roma

Ernesto Valverde ka analizuar humbjen e Barcelonës nga Roma dhe eliminimin nga Liga e Kampionëve.

“Nuk kishim asnjë përgjigje, çdo gjë shkoi në favor të tyre dhe ne vuajtëm ta zhvillonim lojën tonë”, e ka pranuar Valverde, transmeton Lajmi.net.

“Unë jam përgjegjës për këtë absolutisht, unë jam koka e ekipit dhe përgjegjësia ishte e imja”, shtoi ai.

“Ata na detyronin të luanim me topa të gjatë duke na bërë presion. Roma ishte skuadër shumë e fortë, fizikisht patëm shumë probleme”, theksoi ai.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button