fbpx

Kur qeshni disa rrudha kanë filluar të shfaqen në zonën rreth syve? Kjo është ajo çfarë ju duhet

Nëse e keni bërë në plan për të shkuar në dyqan, mos harroni të bili një kastravec dhe një avokado.

Përse ju shërbejnë? Nuk do ju tregojmë një recetë, por janë dy produkte që ju nevojiten për të bërë një maskë shumë të mirë për lëkurën tuaj. Në një tas të vogël, hidhni pak avokado dhe pak kastravec te grirë në një rende dhe përzijini mirë me njëra-tjetrën. Masën e krijuar vendoseni në fytyrë për 10-20 minuta dhe më pas shpëlani si normalisht fytyrën me ujë të vakët, shkruan Bordo.al.

Përse shërben?

Kastraveci përmban yndyrë dhe në këtë formë ai do të hidratojë lëkurën tuaj, nëse është e dehidratuar e ndërsa avokado do e bëjë atë më të yndyrshme në masën e duhur.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button