fbpx

Arrestohet japonezi që ka “mbajtur” djalin 20 vjet në kafaz

Policia japoneze ka njoftuar se ka arrestuar një 73 vjeçar që raportohet të ketë mbajtur të mbyllur për më shumë se 20 vjet djalin e tij me nevoja të veçanta, njofton REL. Policia e prefekturës, Hyogo ka thënë se Yoshitane Yamasaki është arrestuar të shtunën dhe u është dorëzuar prokurorëve të hënën për hetime të mëtejme.

Yamasaki ka pranuar se ai ka mbajtur djalin e tij tani 42 vjeçar në një kafaz afër shtëpisë së tij deri në muajin janar, kur ai është nisur drejt zyrtarëve të qytetit.

Ai ka kërkuar ndihmë mjekësore për gruan e tij mirëpo më pas ka treguar se çfarë ka bërë me të birin.

Zyrtarët kanë vizituar shtëpinë dhe kanë gjetur djalin në kushte shumë të vështira të jetesës.

Yamasaki i ka thënë policisë se ai ka filluar të kufizojë daljet e të birit kur kishte filluar të bëhej i dhunshëm. Mediat japoneze kanë thënë se djali ka qenë i mbyllur për 20 vjet, mirëpo policia nuk ka mundur të konfirmojë numrin.

Policia ka thënë se ata janë ende duke hetuar rastin duke mos dhënë detaje tjera për gjendjen e djalit, përveç asaj se ai nuk ka pasur lëndime serioze për jetë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button