fbpx

Në regji të Blerta Neziraj, “55 nuanca gej” do të shfaqet në Shkup (VIDEO)

Në kuadër të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit “Fytyra pas maska”, në Teatrin Nacional të Maqedonisë, më 14 prill do të shfaqet “55 nuanca gej” e Qendrës Multimedia të Kosovës, njofton Portalb.mk.

Me autorësi të Jeton Neziraj dhe regji të Blerta Neziraj, shfaqja teatrore do të vjen me aktorët: Tristan Halilaj, Bujar Ahmeti, Shengyl Ismaili, Alketa Silaj dhe Luan Durmishi.

Skenografia është realizuar nga Sebastian Ellrih me muzikë të Irena Popoviq e koreografi të Florian Bilbao.

Për më shumë informata: KËTU.

Më poshtë e keni edhe promon e shfaqjes.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button