fbpx

Kosi dhe mjalti, dy përbërësit mrekullibërës për një fytyrë pa rrudha

Mjalti dhe kosi dy produktet e domosdoshëm për nje lëkurë pa rrudha dhe shumë të freskët.

Për të përgatitur një maskë për fytyrën brenda pak minuta, mjafton të përzieni dy ose tre lugë kos me një lugë çaji mjaltë. Aplikojeni atë në fytyrë të pastër dhe të thatë, në formën e një masazhi, duke shmangur zonën rreth buzëve dhe syve, shkruan Bordo.al. 

Lëreni për 15-20 minuta dhe pastaj shplajeni fytyrën me ujë të ngrohtë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button