fbpx

A është ky goli i vitit? – VIDEO

Një gol i realizuar së fundmi në kampionatin paraguajan të futbollit është i denjë për golin e vitit, transmeton Top Channel.

Shpejtësi, teknik e finesë dhe në fund një kryevepër.

Hernan Novick është autori i kësaj perle. Lojtari i Cerro Porteño merr një asist me thembër nga shoku i ekipit, më pas ja kalon mes këmbëve me finte kundërshtarit dhe finalizimi një tjetër mrekulli.

Ky ishte goli i dytë për skuadrën e Cerro Porteño ndaj Sportivo Luqueño.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button