fbpx

Thaçi flet me Mogherinin për arrestimin e Gjuriqit

Presidenti i  Kosovës, Hashim Thaçi, sonte ka zhvilluar një bisedë telefonike me Përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme dhe për Siguri të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, me të cilën ka biseduar për arrestimin e Marko Gjuriqit, transmeton Telegrafi.

Presidenti Thaçi i ka thënë Përfaqësueses së Lartë të BE-së se ka kërkuar nga të gjithë qytetarët që ta ruajnë paqen e qetësinë dhe të gjithë duhet të përqendrohen në të ardhmen.

“Duhet të mbetemi të përqendruar në të ardhmen, të ruajmë frymën e dialogut dhe të normalizimit të marrëdhënieve”, është shprehur presidenti Thaçi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button