fbpx

Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit dhe me borë të dobët lokale në pjesët perëndimore, e cila drejt jugut do të kalojë në shi. Nga fundi i ditës në pjesët juglindore do të ketë kushte për paraqitjen e shiut lokal.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus katër deri në shtatë, ndërsa ajo e ditës prej dy deri në shtatë gradë Celsius.

Të dielën gjatë ditës dhe veçanërisht nga pasditja do të fillojnë reshje të shiut, ndërsa do të fryjë erë e përforcuar juglindore, me çka do të fillojë periudha me reshje për disa ditë me radhë, por edhe periudhë e rritje graduale të temperaturave të ditës. Temperatura e mëngjesit do të jetë kryesisht në interval prej minus tre deri në tre gradë, ndërsa të martën ato do të jenë në rritje graduale.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button