fbpx

OnePlus 6 vjen me karakteristika të reja të avancuara

Prodhuesi i famshëm kinez i telefonave, OnePlus po vjen me modelin e ri të avancuar OnePlus 6.

Deri tani kemi parë disa prototipe të OnePlus 6, por ka një problem në këtë drejtim. Thuhet se telefoni i ri do të kushtojë më shumë sesa Galaxy S9, transmeton Telegrafi.

Së fundmi në internet kanë rrjedhur disa karakteristika të reja të telefonit, të cilat gjithsesi se pritet të jenë shumë të avancuara.

Pa shikuar edhe në tabelën e mëposhtme, mund t’ju them se OnePlus 6 duhet të ketë një dizajn të gjithë ekran me një raport të pamjes 18: 9, një procesor Snapdragon 845, 6GB ose 8GB RAM, deri në 256GB hapësirë ruajtëse dhe një konfigurimi i dyfishtë i kamerës në pjesën e pasme.

Telefoni gjithashtu duhet të ketë një sensor të gjurmëve të gishtit në pjesën e prapme, si paraardhësi i tij.

Sa i përket dizajnit, ne presim që OnePlus 6 të jetë i ngjashëm me Oppo R15, i cili, nga ana tjetër, është kloni i iPhone X.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button