fbpx

Shekerinska pritet nga kryeministri turk Yıldırım

Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım, ka pritur në një takim ministren e Mbrojtjes të Maqedonisë, Radmilla Shekerinska, e cila ndodhet në Turqi për vizitë zyrtare, raporton Anadolu Agency (AA).

Takimi midis ministrit turk dhe ministres maqedonase, që ishte i mbyllur për media në Rezidencën Çankaya, ka zgjatur 40 minuta.

Më herët paraditen e sotme, ministrja Shekerinska me një ceremoni ushtarake u prit edhe nga homologu turk, Nurettin Canikli. Delegacionet e ministrive të të dy vendeve poashtu realizuan një takim, i cili ishte i mbyllur për media.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button