fbpx

Gati kontrata e re, 3 milionë euro në sezon për Cutrone

Askush nuk mendonte se ai do të arrinte deri këtu, por ajo paraqitje në miqësoren e verës kundër Bayern Munchen bërë që të sigurojë një vend në ekipin e të kuqezinjve. E javë pas javë e ndeshje pas ndeshje Patrick Cutrone ka treguar se ka shumë vlera dhe mund të japë shumë tek ky Milan që po rilind, transmeton TCH.

E shpërthimi i Patrick Cutrones me Milanin, ka bërë që kuqezinjtë të vihen në lëvizje për ta ‘blinduar’ atë. Drejtuesit e Milanit kanë gati ofertën për zgjatjen e kontratës së 20-vjeçarit, deri në vitin 2023, pasi aktualja skadon në 2021-shin.

Krahas kohëzgjatjes, ajo që ka më shumë rëndësi në kontratën e re, është përmirësimi i ndjeshëm i pagesës së sulmuesit, që pritet të shkojë deri në 3 milionë euro në sezon.

Palët janë të kënaqura nga negociatat dhe nuk përjashtohet mundësia që rinovimi të zyrtarizohet menjëherë pasi Cutrone të rikthehet në Milano, pas grumbullimit në kombëtare.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button