fbpx

Prokuroria Speciale ka hapur 3 hetime të reja, ndër të dyshuarit Ahmeti, Gruevski, Milloshoski dhe Janakieski (VIDEO)

Prokuroria Speciale Publike sot ka hapur tre lëndë të reja, “Regjistrimi”, “I fuqishmi” dhe “Aktor”, njofton Portalb.mk.

Ali Ahmeti dhe Nikolla Gruevski të dyshuar në lëndën “Regjistrimi” – për të lexuar më shumë rreth kësaj lënde kliko: KËTU

Antonio Milloshoski i dyshuar në rastin “I fuqishmi” – për të lexuar më shumë rreth kësaj lënde kliko: KËTU

Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieski janë të dyshuar në rastin “Aktor” – për të lexuar më shumë rreth kësaj lënde kliko: KËTU

Në konferencën e fundit PSP hapi 7 hetime të reja kundër 17 personave të dyshuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare, mashtrime dhe vepra të tjera penale.

raportin e fundit që ka publikuar PSP ka njoftuar se ekipi i Katica Janevës vazhdon me dëgjimin e bisedave të përgjuara, dhe prej 606,555 materialeve të përgjuara të cilat i kanë në dispozicion, janë përpunuar 85% e tyre..

LEXO: Raporti i PSP-së: janë dëgjuar 85% e bisedave të përgjuara

https://portalb.mk/422004-dosie-keto-jane-lendet-dhe-personat-kunder-te-cileve-psp-ka-ngritur-aktakuze/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button